• Szanowni Państwo!
          Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Szkoła w Bobowicku posiada ponad 65 letnią tradycję. Na przestrzeni minionych lat mury szkoły opuściło ponad 4 tys. absolwentów. Wielu z nich odniosło i odnosi do dnia dzisiejszego znaczące sukcesy zawodowe, które głównie zauważalne są w obszarach rolnictwa.
          Organem Prowadzącym naszą szkołę jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To wyróżnia nas na tle innych placówek powiatu. Dzięki wsparciu ministerstwa możemy systematycznie  rozwijać się, podejmować inwestycje, które przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności naszej szkoły w  regionie.

Nasi uczniowie są dobrze przygotowani do egzaminów zewnętrznych, zarówno zawodowego, jak i maturalnego, o czym świadczy ich wysoka zdawalność. Każdego roku możemy poszczycić się sukcesami w konkursach branżowych organizowanych na poziomie powiatu, województwa i kraju. Corocznie nasi uczniowie uzyskują tytuły finalistów i laureatów w ogólnopolskiej i jakże prestiżowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w blokach architektury krajobrazu, produkcji roślinnej czy zwierzęcej.
          Nasza szkoła systematycznie zmienia się i dostosowuje do wymogów współczesnego rynku pracy. Gwarantem naszego sukcesu dydaktycznego są:

• nowoczesna baza techniczna i dydaktyczna,
          • wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
          • współpraca z wieloma instytucjami i pracodawcami,
          • nowoczesny sprzęt audiowizualny stosowany w dydaktyce,
          • rozwinięta baza zapewniająca bardzo dobre przygotowanie zawodowe,
          • staże dla uczniów u pracodawców,
          • udział w projektach unijnych, w ramach których uczniowie zdobywają dodatkowe uprawnienia w swoim zawodzie,
          • liczne wyjazdy studyjne oraz konferencje i szkolenia,
          • udział i sukcesy w konkursach, olimpiadach o zasięgu powiatu, województwa i kraju,
          • stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe,
          • wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z oświetleniem,
          • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych,
          • przyjazna i życzliwa atmosfera,
          • wysoki poziom bezpieczeństwa.

Drogi Uczniu! Nauka w naszej szkole pozwoli Ci na zdobycie ciekawego, dającego perspektywy zatrudnienia zawodu, a także na uzyskanie świadectwa dojrzałości, które otworzy przed Tobą perspektywy i możliwości podjęcia studiów wyższych.
          Dołącz do Nas już dziś!

Zapraszam do odwiedzenia Nas i podjęcia nauki w Naszej Szkole!

Daniel Drzymała

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
                          im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku.

• Terminy rekrutacji do klas pierwszych technikum na rok szkolny 2023/2024

Pobierz wniosek o przyjęcie do szkoły:

• Wzory wniosków o przyjęcie do szkoły:

• od 15 maja 2023 r. do 21 czerwca 2023 r. do godziny 15.00
            • Złożenie wniosku

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/ opiekuna prawnego).

• od 23 czerwca 2023 r. do 10 lipca 2023 r. do godziny 15.00
            • Uzupełnienie wniosku

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o następujące dokumenty:

• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
              • zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty

Wyżej wymienione dokumenty składamy w oryginale tylko w szkole pierwszego wyboru.

• 17 lipca 2023 r.
            • Listy kandydatów

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

• od 17 lipca 2023 r. do 20 lipca 2023 r. do godziny 15.00
            • Wola podjęcia nauki

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole

• 21 lipca 2023 r. do godziny 14.00
            • Listy kandydatów przyjętych

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.