• FRSE

• Uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na 2 tygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd odbędzie się w dniach 15-28.10.2023 i weźmie w nim udział grupa 28 uczniów z kierunków: Technik Architektury Krajobrazu oraz Technik Rolnik.

Główne cele realizacji projektu to:

- Wzmocnienie tożsamości europejskiej naszych uczniów,

- Wymiana doświadczeń zawodowych,

- Doskonalenie umiejętności językowych,

- Przeciwdziałanie bezrobociu absolwentów,

- Rozwój współpracy międzynarodowej.

Wyjazd na praktyki do Grecji pozwoli naszym uczniom na zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego, rozwój umiejętności praktycznych, zdobycie wiedzy oraz poznanie nowoczesnych technologii i metod pracy w europejskim przedsiębiorstwie. Staż w zagranicznym przedsiębiorstwie, podczas którego uczniowie porozumiewać będą się głównie w języku angielskim, rozwinie kompetencje językowe uczniów nie tylko w obszarze podstawowej komunikacji, ale także w zakresie języka branżowego. Po powrocie do Polski planujemy zorganizować spotkanie dla pozostałych uczniów niezaangażowanych w projekt, podczas którego uczestnicy projektu przedstawią swoje nowe umiejętności i podzielą się z pozostałymi zdobytą wiedzą.

Na szkolnym Facebooku będziemy codziennie umieszczać zdjęcia z wyjazdu, zapraszamy do śledzenia naszej relacji na bieżąco!