• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obchodzony jest – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

Od 2011 roku z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy byli obrońcami niezależności, wiary, suwerenności i wartości uniwersalnych.

Powojenne podziemie antykomunistyczne stanowiło naturalną kontynuację działalności niepodległościowej dla tysięcy żołnierzy z okresu okupacji II wojny światowej. "Żołnierze Wyklęci", czasem zwani również "Niezłomnymi" to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, zrodzonego w Polsce tuż po II wojnie światowej z niezgody na podporządkowanie kraju wpływom Związku Radzieckiego i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

• Sejm Dzieci i Młodzieży - rekrutacja od 1 marca

• 1 marca br. rozpocznie się rekrutacja do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM). Do udziału w konkursie mogą przystąpić dwuosobowe zespoły uczniów z tej samej szkoły lub zespołu szkół.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu. W gronie współorganizatorów są obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Więcej informacj​​​​​​​: